esmaspäev, 29. november 2010

Kadri laupäeval Katrini ja külalastega katri jooksmas.

Kui Mardilaupäeval käisid Kure Robi ja Jõeääre Roland vaid kahekesi mööda Kuremäe majasid marti jooksmas, siis Kadripäeva eel tekkis Jõeääre talu perenaisel Katrinil mõte, kaasata sellesse eesti rahvakombeid aushoidvasse tegevusse ka teisi Patika küla lapsi. Nii ta kutsuski sobivas eas külalapsi enne kadripäeva enda juurde, et nendega Kadripäevast rääkida ja neile vastavat kombestikku tutvustada. Lisaks Robile ja Rolandile osalesid selles veel ka  Berit, Raveli, Rasmus, Valeri ja Robi väikevend Alfred ning Rolandi väikevend Markus. Et ka minul õnnestus seal osaleda, siis kinnitan, et ettevalmistus oli väga sisukas ja lapsed nautisid ühist koostegemist.
Eriti oli seda tunda siis, kui Kadrilaupäeval katri jooksmas käidi. Kui laulud selged ja mõistatused teada, siis oli ka julgem erinevate majade uste taga tuppa laskmist nõuda. Pererahval lasti näidata, kas nad ka lugeda oskavad ja mõistatusi lahendada mõistavad. Tantsiti, lauldi üheskoos ning sooviti pererahvale vilja- ja karjaõnne.
Patika külas on lahked inimesed, kes kostitasid kadrisante väga rohkeste.
Aitäh neile selle eest ning suur tänu Katrinile, kes võttis vaevaks lastega tegeleda.
Huviga järgmisi ettevõtmisi ootama jäädes, Margus Vain

2 kommentaari:

Katrin ütles ...

Et jõuluaeg on enamikule meist kiire aeg, palju tegemisi, pidusid, sekeldamist, siis on ettepanek koguneda jõulukommetega tutvuma, meisterdama, kooki sööma ja kuuski põletama 06. jaanuaril 2011. Kolmekuningapäev lõpetab traditsiooniliselt jõulupühad. Kuused peaks selleks ajaks toimetama põletamiseks jaanituleplatsile. Kui Margus nõus on . Täpsem kava on koostamisel. Ürituse algus oleks igal juhul peale 18.00.

Katrin ütles ...

rahvas, külastage aktiivsemalt Patika ja Kautjala küla kodukat, seal on foorumis hea mõtteid ja uudiseid vahetada.

http://www.kautjalapatika.ee