neljapäev, 1. juuli 2010

Võidutuli süttis Patikal seekord tõrgeteta.

Patika kandi jaanituli toimus sellel aastal juba 6. korda Kure talu koplis. Nagu tõeline eesti pidu ei saa vedama, nii ka meil. Määratud alguseks olid kohale tulnud vaid üksikud inimesed. Kui aga muusika valjemaks keerasime, hakkas vaikselt küla pealt rahvast ka piduplatsile tulema. Selle aasta jaanitulel pidi osalejad leppima plaadi pealt lastava muusikaga, aga see eest oli sellel aastal uuenduseks - boonuseks perekond Kunmani poolt korraldatud müügilett, kust sai osta näkse, jäätist ja karastusjooke.
Külaelanikel oli endal ka võimalik grilli peal kaasa võetud liha küpsetada.
Rammu katsuti traditsioonilises vägikaikaveos, osavust aga "lauatennises", milles pidid kaks paarilist kordamööda lauaga vana vene tennist lööma. Kes kaugemale lõi, oli võitja ja võitjaks osutuseid seekord Kadi ja Aldo Paislehe teelt.
5 liikmelste rühmade meeskonnatööoskused pandi proovile kombineeritud teatevõistluses, mis viidi läbi juba suhteliselt hämaras. See muutis võistluse omakorda keerulisemaks-huvitavamaks.
Külaelanike aktiivne tegutsemine suutis kohale meelitada ka vallavanema ja abivallavanema, kes saabusid jaanitulele naaberkülast Veskitaguselt lausa paadiga. 
Tantsu löödi varajaste hommikutundideni. Mina peakorraldajana lahkusin tantsuplatsilt peale 5 hommikul, kui päike paistis juba uut päeva.     

Kommentaare ei ole: