reede, 1. jaanuar 2010

Uus aasta tuli ka seekord pauguga

Patika sillale vana-aastat ära saatma ja uut vastu võtma oli tulnud seekord küll veid vähem rahvast, kui eelmisel aastal, kuid oma paarkümmend aktiivsemat inimest oli siiski seda traditsiooni hoidmas.


Oli suhteliselt vähese osaluse põhjuseks hea vana-aasta õhtu teleprogramm, tubase ürituse puudumine või midagi muud, eks see selgub tulevikus ja annab mõtteainet edaspidiseks.

Ometi olid ka need, kes sillale polnud tulnud sel ööl meiega solidaarsed ja ilutulestikku lasti mitmel pool külas. Meil silla peal oli muidugi eeliseks see, et sealt kõrgelt olid nii oma küla, kui ka teiste külade uusaastatuled paremini jälgitavad.

Meist möödusid sel ööl ka politsei ja kiirabi, kes mõlemad kohale tulnuid meeleolukalt vilkuritega tervitasid - eriliselt meeldiv tunne. Aedlinnas käinud kiirabi suundus linna poole siiski suhteliselt rahulikult, seega tundub, et midagi tõsist siiski ei juhtunud sealsete inimestega.

Kõik kohale tulnud kiitsid head ja lumist ilma, mis selle aastavahetuse kindlaslt eriliseks tegi. Iseäranis suurt rõõmu tundsid lumest kohale tulnud lapsed, kes ennastunustavalt lumes lustisid nii, et koju suundudes oli neid ühtlaselt valgeid kujusid lausa raske üksteisest eristada.

Viimased pidulised lahkusid sillalt umbes kella 2 paiku.

Kommentaare ei ole: